سگ خانگی

سگ خانگی

سگ خانگی

سگ خانگی

اگر شما و خانواده‌تان تصمیم گرفته‌اید سگی را به خانه بیاورید، اما مطمئن نیستید که چه نژادی را انتخاب کنید، ما به شما در این مقاله کمک می‌کنیم تا بهترین نژادهای سگ خانگی را انتخاب نمائید. خرید سگ تصمیم بسیار مهمی است و باید به‌دقت مورد بررسی قرار بگیرد. شما باید نژادی را انتخاب کنید که سگ‌های خانگی خوبی هستند و به دنبال توله‌ای باشید که با نیازهای خانواده و محیط شما مطابقت داشته باشد خصوصیات نژادی و رفتاری سگ‌ها با یکدیگر متفاوت است و هر نژاد ویژگی‌های خاص خود و به دنبال آن کاربردهای مخصوص به خود را دارد. تقریباً هر نژادی می‌تواند یک سگ خانگی خوب باشد، اما اینکه کدام‌یک را انتخاب می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. قبل از خرید سگ، تمام عوامل خانه و خانواده خود را بسنجید. واقع بینانه فکر کنید که چقدر وقت و پول دارید که می‌توانید از نظر آموزش، زمان بازی، برنامه تغذیه و حفظ سلامت عمومی به سگ خود توجه کنید.

لیست سگ‌های زیر یک لیست کامل نیست، اما ۱۰ مورد از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی را معرفی می‌کند. هنگام انتخاب یک سگ مناسب خانگی، باید نیازهای نظافت، سطح فعالیت، اندازه و بیماری‌های بهداشتی او را در نظر بگیرید.

  1. سگ خانگی لابرادور ریتیور
  2. سگ خانگی بیگل
  3. سگ خانگی ژرمن شپرد
  4. سگ خانگی باکسر
  5. سگ خانگی داشهوند
  6. سگ خانگی سیبرین هاسکی
  7. سگ خانگی گریت دانمارکی
  8. سگ خانگی اشنوزر مینیاتوری
  9. سگ خانگی شیتزو
  10. سگ خانگی پامرانین

از آنجایی که سگ های خانگی فضای کمتری به خود اختصاص می دهند بیشتر افراد ساکن آپارتمان ها و خانه ها، ترجیح می دهند از این سگ ها نگهداری کنند. برخی از نژاد های سگ کوچک بسیار شاد و پرانرژی هستند و برخی دیگر بی حوصله و عصبانی هستند که نگهداری این سری از سگ ها کار اصلا آسانی نیست.درضمن هزینه نگهداری سگ های خانگی از هزینه نگهداری سگ های بزرگ بیشتر است، زیرا به دلیل حساس بودن به دقت و رسیدگی بیشتری نیاز دارند.

 

 

نوشته های مشابه