سگ نگهبان

سگ نگهبانی

سگ نگهبانی

سگ نگهبانی

سگ های نگهبان و سگ گارد از صمیمی‌ترین دوستان مشترک انسان هستند. سابقه دوستی انسان و سگ‌های نگهبان به اولین روز پیدایش نخستین‌ نسل از این حیوانات برمی‌گردد در گذر صدها هزار سال از ایجاد چنین رابطه‌ای، نژاد سگ‌ها دستخوش تغییرات زیادی شده است. همین حالا صدها نژاد مختلف از این حیوان در حال زندگی روی کره زمین هستند. بسیاری از این نژادها حاصل دستکاری ژنتیکی توسط انسان می‌باشند. سگ نگهبان و سگ گارد، از جمله محبوب‌ترین سگ‌هایی هستند که در عین داشتن توان جسمانی، از هوش بالایی نیز برخوردار هستند.

سگ نگهبان یک سگ هشداردهنده است که به شدت نسبت به قلمرو خود حساس است. تمام نژادهای سگ نگهبان در مواجه با ورود یک غریبه به قلمرو خود، رفتاری به شدت تهاجمی و خشن از خود نشان می‌دهند. سگ نگهبان نیز مانند سگ‌های دیگر، به خوبی احساسات صاحب خود را متوجه می‌شوند. همچنین نظافت و بهداشت سگ های  نگهبان نیز حائز اهمیت است  اگر به دنبال نگهداری از سگ برای نگهبانی هستید بهتر است نژادهای این نوع سگ‌ها را بشناسید. نگهداری از سگ برای نگهبانی، نیاز به شناخت از خلق‌وخوی آنها دارد و لازم است بدانید که با اینگونه سگ‌ها چگونه رفتار کنید.

تفاوت سگ های نگهبان و سگ گارد، جدا از نژاد آنها، در روش تربیت آنها است.روش تربیت سگ نگهبان از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، یک سگ ژرمن شپهرد می‌تواند هم به عنوان سگ گارد و هم به عنوان سگ نگهبان تربیت شود. به طور کلی، بعضی از سگ‌ها بیشتر مناسب نگهبانی و برخی دیگر مناسب محافظت شخصی هستند. در کل، تفاوتی که بین سگ نگهبان و گارد با دیگر سگ‌ها وجود دارد، جثه قوی، هوش بالا، وفاداری زیاد و جنگجویی آنهاست

نوشته های مشابه