گربه خانگی

گربه خانگی

گربه خانگی

گربه خانگی

گربه خانگی حیوانی مرموز و اسرار آمیز است که افراد بسیاری تمایل دارند از آن به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری کنند. این حیوان  خانگی ملوس و زیبا می تواند با حرکات خود باعث انبساط خاطر صاحب خود شود نگهداری گربه در خانه به عنوان حیوان خانگی رایج شده است. شاید شما یکی از این افراد هستید. به عنوان صاحب حیوان، باید بدانید که گربه خانگی به چه بیماری مبتلا می شود  اما شایع ترین بیماری های گربه خانگی و کسب اطلاعات از علائم و نشانه های شایع بیماری ها در حیوان گربه  خانگی می تواند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بروز عوارض جانبی و کاهش مرگ و میر آنها گربه خانگی داشته باشد.

اکثر گربه‌های خانگی، گربه‌های داخل خانه هستند. با این حال، اگر به دنبال گربه‌ای هستید که گاهی اوقات را در خارج از خانه سپری کند، باید فضایی ایمن و حصارکشی شده را در اختیار داشته باشید تا گربه از محوطه خانه خارج نشود گربه نر و گربه ماده، هر دو حیوانات خانگی عالی هستند. با این حال، تفاوت‌های هورمونی نیز بر رفتار آن‌ها تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، گربه‌های نر سالم، معمولاً در خانه پرسه می‌زنند، بیشتر زد و خورد می‌کنند و قلمرو خود را مشخص می‌کنند. از طرفی دیگر، گربه‌های ماده سالم، بخصوص در فصل‌های خاص، بیشتر سروصدا می‌کنند

گربه خانگی مو کوتاه تک ‌رنگ اغلب سفید، سیاه یا نارنجی هستند. علت تنوع رنگی زیاد به خاطر نژاد مختلط آن ‌ها است. اصولا جثه گربه معمولی مو کوتاه نر بزرگ ‌تر از ماده است. سر این گربه‌ ها گرد است و دمی با طول متوسط دارند. پنجه‌ های آن‌ ها گرد است و از لحاظ اندازه جثه، متوسط هستند. البته این گربه ها ممکن است در هر اندازه ای دیده شوند اما اصولا از لحاظ قد و وزن در رده متوسط قرار می ‌گیرند.با توجه به کوتاه بودن موی این گربه‌ ها، برس زدن هفتگی برایشان کافی است. چشم های گربه خانگی مو کوتاه ، قدرت بینایی بالایی در شب دارد. بنابراین قوه شکار آن ‌ها در شب بیشتر تقویت می‌ شود. به علاوه گربه‌ های این نژاد علاقه زیادی به استفاده از قوه شنوایی خود دارند. در مجموع، نگهداری از این گربه ‌ها بسیار آسان است.

نوشته های مشابه