پت شاپ

پت شاپ

پت شاپ

پت شاپ

پت شاپ یا فروشگاه لوازم حیوانات خانگی، فروشگاهی است که فروش لوازم مورد نیاز حیوانات خانگی مانند سگ، گربه، آبزیان، خزندگان و پرندگان را انجام می‌دهد و خدماتی نیز برای نگهداری و درمان حیوانات ارائه می دهد. پت شاپ، یک فروشگاه ضروری برای افرادی است که حیوانات خانگی دارند یا قصد تهیه یک حیوان خانگی جدید دارند. در سراسر اکثر شهر ها، معمولاً پت شاپ هایی وجود دارند که افراد می‌توانند با مراجعه به آن ها، از خدمات آنها بهره ببرند و لوازم مورد نیاز حیوانات خانگی خود را تهیه نمایند. همچنین افراد می‌توانند از اشخاصی که در این پت شاپ ها حضور دارند، مشاوره دریافت نمایند.

لوازم موجود در پت شاپ

از جمله لوازمی که از پت شاپ ها می‌توان برای حیوانات خانگی تهیه نمود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
غذا های مورد نیاز و مطابق با رژیم غذایی حیوانات خانگی که سرشار از املاح معدنی، پروتئین و ویتامین های مورد نیاز بدن حیوانات باشد.
مکمل، واکسن و دارو هایی برای تامین املاح مورد نیاز و ضروری بدن حیوانات، درمان آن ها در صورت ابتلا به بیماری و واکسن هایی برای جلوگیری از بیمار شدن لازم است، در پت شاپ به فروش می‌رسد.
لوازم بهداشتی و آرایشی مورد نیاز حیوانات خانگی، که برای حفظ نظافت آن ها ضروری است، مانند: ماشین اصلاح و برس برای اصلاح و شانه کردن پرز ها، مسواک و خمیر دندان برای تمیز کردن دندان، شامپو برای شستشوی مو ها، اسپری های خوشبو کننده و دستمال مرطوب برای تمیز کردن بدن، ناخن گیر برای کوتاه کردن ناخن، زیرانداز، پد و پوشک های مخصوص برای حیوانات.
باکس هایی برای حمل و نقل حیوانات خانگی، خانه ای برای استراحت حیوانات، نگهداری و مراقبت از آن ها، مانند: آکواریوم برای آبزیان، لانه یا قفس برای پرندگان، همستر و خرگوش، لانه برای سگ و باکس برای گربه؛ تمامی این لوازم را می‌توان از پت شاپ تهیه کرد. لوازم و خوراکی های تشویقی، به منظور تربیت حیوانات خانگی مانند سگ و گربه ها‌‌‌‌.

پت شاپ

پت شاپ

فروش اسباب بازی های مناسب و بی خطر برای حیوانات خانگی مانند سگ، به منظور تربیت و سرگرم شدن آن ها در پت شاپ؛ از جمله ویژگی هایی که باید این اسباب بازی ها داشته باشند، تو خالی بودن و سبک بودن آن ها است و باید ابعاد آن ها به گونه ای باشد که حیوانات خانگی قادر به بلعیدن آنها نباشند. همچنین به منظور ایمن ماندن حیوانات خانگی، اسباب بازی نباید شکستنی، سخت و توپر باشد‌.
قلاده برای بستن دور گردن، پوزه، کتف یا کمر سگ ها، حین گردش و پیاده روی، به منظور جلوگیری از گم شدن آن ها ضروری است. اتصال یک بند نگهدارنده به قلاده، برای امکان پذیر کردن پیاده روی سگ ها در فاصله دورتر از صاحبان آن ها.
لباس هایی برای حیوانات که بیشتر جنبه زیبایی و تزیینی دارند، اما گاهی تهیه لباس گرم، به حیوانات کمک کرده و از سرما جلوگیری می‌کند.

خدمات ارائه دهنده پت شاپ ها

پت شاپ ها، علاوه‌ بر فروش لوازم مورد نیاز حیوانات خانگی، خدماتی برای آن ها نیز ارائه می‌دهند؛ این خدمات به منظور نگهداری و درمان حیوانات ارائه می‌گردد. از جمله این خدمات، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
در برخی از پت شاپ‌ ها، دامپزشک یا متخصص حیوانات حضور دارد؛ بدین‌ منظور که سؤالات و دغدغه های مشتریان درباره حیوانات خانگی، مانند: بیماری و درمان، رژیم غذایی، دارو و واکسن مورد نیاز، مکمل‌ های مناسب برای حیوانات و مواردی از این قبیل، به افراد مشاوره می‌دهند و آن‌ ها را راهنمایی می‌نمایند.
در برخی از پت شاپ‌ ها، خدماتی برای بهداشت و نظافت حیوانات خانگی ارائه می‌شود؛ از جمله این خدمات می‌توان به خدمات آرایشی و بهداشتی اشاره کرد که در آن‌ ها، حمام دادن حیوانات، گرفتن ناخن‌ های آن ها، کوتاه کردن و اصلاح کردن پرز های حیوانات، بخشی از خدمات است. افراد شاغلی که وقت آن‌ چنانی برای رسیدن به نظافت حیوانات خانگی خود را ندارند، می‌توانند با مراجعه به پت شاپ‌ ها و استفاده از خدمات ارائه‌ دهنده آن‌ ها، کار های ضروری و مورد نیاز حیوانات خانگی خود را انجام دهند. همچنین برای افرادی که در این زمینه مهارتی ندارند نیز می‌توانند با استفاده از خدمات پت شاپ‌ ها، آموزش لازم را ببینند.
یکی دیگر از خدماتی که برخی از پت شاپ‌ ها ارائه می‌دهند، خدمات نگهداری از حیوانات خانگی است. این امر برای افراد، مادامی‌ که توانایی حمل حیوان خانگی خود را ندارند، کاربردی بوده و می‌توانند به‌ صورت روزانه یا ساعتی، حیوانات خانگی خود را به پت شاپ‌ ها بسپارند.
همچنین در برخی از همین پت شاپ‌ ها، خدمات پیاده‌ روی سگ نیز ارائه می‌شود؛ بدین‌ منظور که می‌توان حیوان خانگی خود را که زمان کافی برای پیاده‌ روی و به گردش بردن او را ندارید، به پت شاپ‌ ها بسپارید.

پت شاپ

کارآیی پت شاپ

در کل می‌توان گفت: پت شاپ، فروشگاهی برای فروش لوازم مورد نیاز و ضروری، اقلام خوراکی و دارویی، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم تزیینی و اسباب‌ بازی‌ و دیگر لوازم کاربردی برای حیوانات خانگی است که به دو صورت حضوری و آنلاین، می‌توان از آن‌ها خرید کرد. پت شاپ‌ هایی نیز هستند که علاوه‌ بر خدمات فروش، خدمات بهداشتی، آرایشی، نگهداری، مشاوره و پیاده‌ روی حیوانات خانگی را نیز ارائه می‌دهند. می‌توان با مراجعه حضوری به پت شاپ‌ ها، از لوازم متنوعی که در فروشگاه وجود دارد، خرید کرد و از خدمات آن‌ ها برای حیوانات خانگی بهره برد.

نوشته های مشابه