سگ آپارتمانی

سگ آپارتمانی

سگ آپارتمانیسگ آپارتمانی

سگ آپارتمانی

نژاد سگ آپارتمانی، سازگار با محیط کوچک است در واقع سگ آپارتمانی با محیط های کوچک و پر رفت و آمد بیشترین سازگاری را دارد. اندازه فضای زندگی شما تنها مورد توجه نیست زیرا بسیاری از سگهای نژاد بزرگ از سطح فعالیت کمتری برخوردار هستند و از استراحت روی مبل بسیار خوشحال هستند نژادهای سگ وجود دارد که به انرژی زیاد و فضای زیادی نیاز دارند ، بنابراین ممکن است برای آپارتمان کوچکتر مناسب نباشد. برخی از نژادهای کوچک سگ با انرژی زیاد از زمان بازی در محیط داخلی آپارتمان  یا پیاده روی سریع راضی هستند هم چنین اندازه سگ شما به تنهایی ملاک نیست. برای انتخاب بهترین نژادهای سگ آپارتمانی علاوه بر سایز سگ باید فاکتورهایی مثل سطح انرژی، میزان سروصدا ی سگ و حتی برخی ویژگی های اخلاقی مثل مهربان و اجتماعی بودن سگ  را  هم در نظر گرفت.

یکی از مواردی که شاید بتواند کمی انرژی و نشاط به زندگی کسل کننده آپارتمانی اضافه کند، داشتن یک حیوان خانگی دوست داشتنی است. امروزه سگ ها جزو محبوب ترین حیوانات خانگی هستند، اما طبیعتا نگهداری برخی از نژادهای سگها با نیازهای مخصوص به خود و ایجاد سر و صدا در محیط کوچک آپارتمان میسر نیست. همین امر باعث شده است که نژادهای به خصوصی از سگ‌ها بتوانند عنوان بهترین نژاد سگ های آپارتمانی را به خود اختصاص دهند آموزش پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای زندگی شهری آپارتمان نشینی است.

سگ آپارتمانی از نژاد های زیادی موجود است که در مراکز خرید و فروش سگ می توانید آن ها را به سرپرستی بگیرید. سگ های آپارتمانی انواع مختلف دارندکه ما شما را با تعدادی از آن ها آشنا می کنیم. اما قبل از آن که سگی را به سرپرستی بگیرید به چند نکته باید توجه کنید. برای مثال:

  • آیا توانایی این را دارید که نیاز های سگ را تامین کنید؟
  • آیا از پس مخارج آن بر می آیید؟
  • در روز چند ساعت می توانید برای سگ خود تایم بگذارید؟
  • آیا افراد خانواده شما، نسبت به سگ حساسیت دارند؟
  • بهترین نژاد سگ که برای شما مناسب است، چه نژادی است؟
  • سگ شما قرار است که سگ خانواده باشد یا سگ گارد؟ سگ نگهبان یا قرار است همبازی کودک باشد؟
  • آیا شما به ریزش مو سگ ها حساسیت ندارید؟

سگ های آپارتمانی می‌ توانند همراهان فوق‌العاده‌ای باشند، اما مسئولیت زیادی نیز دارند. اگر نیازهای روحی و جسمی سگ شما برآورده نشود، احتمال دارد رفتارهایی مانند پارس کردن، جویدن، مخرب بودن و فرار از خود نشان دهد. اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید و به فکر گرفتن سگ هستید، این مواردی است که باید در نظر بگیرید. اولین مورد سطح انرژی سگ آپارتمانی است زیرا حیواناتی با سطح انرژی پایین تر معمولاً در یک منطقه کوچک راحت تر اداره می شوند و میزان ورزش مورد نیاز نیز به سن و وضعیت سلامتی سگ شما بستگی دارد. همچنین در مورد اینکه چقدر باید به سگ خود ورزش کنید، با دامپزشک خود صحبت کنید. یک سگ جوان و سالم باید روزانه از طریق پیاده روی، شنا یا بازی ورزش کند.

نکته دیگر سطح سر و صدای سگ است زیرا برخی از سگ های آپارتمانی بیشتر از سایرین صدا دارند و در یک آپارتمان با همسایگان نزدیک، شما باید به نژادهایی نگاه کنید که شناخته شده نیستند و برخی از سگ ها نیز می توانند به سر و صدا حساس باشند و برای زندگی آپارتمانی مناسب نیستند. همچنین قوانین بین مجتمع های آپارتمانی بسیار متفاوت است. برخی ممکن است به افراد اجازه دهند سگ های کوچکی را که باید از طریق مکان های مشترک حمل شوند، نگهداری کنند، برخی ممکن است به تعداد معینی از حیوانات اجازه دهند، و برخی دیگر ممکن است به هیچ وجه اجازه حیوانات را ندهند و شما باید دریابید که چه قوانینی برای ساختمان شما اعمال می شود. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که آیا آپارتمان شما برای نگهداری سگ مناسب است؟ آیا بالکن ها برای سگ شما ایمن و اندازه مناسبی دارند؟ مطمئن شوید که سگ شما نمی تواند راه برود، بیفتد یا از بالکن بپرد. اگر پنجره های خود را باز بگذارید، آیا ممکن است سگ شما از آنها بیفتد یا بیرون بپرد؟ آیا پوشش کف مناسب است؟ آیا آپارتمان شما بسیار گرم است و اگر چنین است، آیا تهویه مطبوع برای سگ شما وجود دارد؟

نکته دیگر این است که آیا مکان هایی در این نزدیکی وجود دارد که بتوانید سگ آپارتمانی خود را برای ورزش ببرید؟ و اگر در یک ساختمان بلند زندگی می کنید، آیا اجازه دارید سگ خود را به آسانسور ببرید؟ البته به یاد داشته باشید که حیوانات باید همیشه به توالت دسترسی داشته باشند. زیرا همه سگ های آپارتمانی نمی ‌توانند تمام روز را در حالی که شما سر کار هستید، نگه دارند و اگر سگ شما به منطقه توالت دسترسی ندارد، توالت های مخصوص سگ برای خرید وجود دارد. همچنین برای راضی نگه داشتن سگ خود و به حداقل رساندن رفتارهایی مانند پارس کردن، جویدن، مخرب بودن و فرار کردن، سگ ها باید نیازهای روحی و جسمی خود را برآورده کنند و ایجاد تغییراتی در محیط حیوان خانگی برای اطمینان از آرامش آن‌ها کافی است. برخی از ایده ها برای سرگرم کردن سگ آپارتمانی شامل موارد زیر می باشد.

مثلا وقتی سگ آپارتمانی غذای خود را در اطراف آپارتمان پراکنده می کند با استفاده از یک اسباب بازی توزیع کننده غذا، می توانید آموزش دهید که سگ شما نحوه خوردن غذا را آموزش می بیند. به این صورت داشتن مجموعه ای از اسباب بازی ها که می توانید روزانه آنها را بچرخانید اهمیت دارد و باید اطمینان حاصل کنید که سگ آپارتمانی خود را در حال تعامل با اسباب بازی ها مشاهده کرده اید تا بتوانید از ایمن بودن آنها اطمینان حاصل کنید.  همچنین اگر سگ آپارتمانی شما از معاشرت با سگ های دیگر لذت می برد، می توانید سگ خود را به پارک ببرید تا اگر سگ های دیگر را که دوست دارد با آن ها معاشرت کند و استفاده از قلاده برای پیاده روی سگ خود در طول روز مناسب است که در کنار آن ها بازی و آموزش در روند تربیت سگ آپارتمانی شما موثر می باشد.

اکنون که به اطلاعات مربوطه برای زندگی با سگ آپارتمانی کاملا مجهز شده اید، می توانید برای راهنمایی بیشتر در مورد انتخاب سگ ها با کارشناسان ما مشاوره کنید زیرا برخلاف سایر حیوانات خانگی مانند گربه ها، سگ ها می توانند توجه بیشتری را از شما طلب کنند و اگر برنامه کاری شلوغ یا زندگی اجتماعی دارید، پیدا کردن زمان مناسب برای مراقبت از سگتان ممکن است دشوار باشد. همچنین برای اینکه سگ آپارتمانی خود را راضی نگه دارید، مهم است که برای زمانی که در اطراف آپارتمان نیستید برنامه ریزی کنید و اگر قصد دارید سگ آپارتمانی خود را تنها بگذارید، کارهای زیادی می توانید برای ایجاد یک فضای محبوب حیوانات انجام دهید. این موضوع ارزش این را دارد که قوانین اساسی در مورد اینکه سگ شما به کجا می‌ تواند برود، وضع کنید و به این ترتیب، در زمانی که هیچ کس در خانه نیست سگ شما می تواند در امنیت کامل زمان را سپری کند.

برای تربیت سگ آپارتمانی خود به عنوان مثال، اگر نمی خواهید سگ شما در اتاق خواب شما بخوابد، به یاد داشته باشید که همیشه در را به عنوان یک نشانه ظریف پشت سر خود ببندید. زیرا سگ ها مانند انسان ها آرامش را دوست دارند و در نظر داشته باشید که گوشه ای از آپارتمان خود را به ویژه برای سگ خود اختصاص دهید. خواه یک تخت سگ در کنار مبل باشد یا پتویی که روی کف آشپزخانه گذاشته شده باشد، سگ شما از داشتن پناهگاه خود قدردانی می کند. می ‌توانید این پناهگاه را با اسباب ‌بازی‌ های مختلف جویدن سگ یا حیوانات عروسکی پر کنید و مطمئن شوید که یک کاسه آب در نزدیکی آن قرار داده اید. بسیاری از سگ های آپارتمانی در حالی که در خانه تنها هستند از پخش موسیقی یا تلویزیون به آرامی لذت می‌برند و صدای ریتمیک پس زمینه می تواند از پارس کردن سگ شما در زمانی که شما آنجا نیستید جلوگیری کند و این چیزی است که همسایگان شما از آن استقبال خواهند کرد.

سگ آپارتمانی بیش از حد پرانرژی ممکن است وسایل خانه شما را خراب کند مگر اینکه مراقب باشید و از آنجایی که آپارتمان‌ها معمولاً بیشتر از خانه ‌های ویلایی بسته هستند، بسیار ساده است که فضای زندگی خود را از حیوانات خانگی محافظت کنید و سگ خود را ایمن نگه دارید. همچنین شما به راحتی می توانید با هل دادن مبلمان به دیوارها، در صورت امکان، فضای زمین را برای پرسه زدن سگ خود به حداکثر برسانید و هر چه بتوان فضای خانه را خلوت کرد بهتر است. همچنین مراقب وسایل شکستنی و خطرات ناشی از وسایل برقی و سیم ها باشید و اشیای شکننده یا خطرناک را در بالا یا در کمدها قرار دهید.

اگر سگ آپارتمانی شما به خصوص کنجکاو است، به داشتن گیاهان آپارتمانی که برای حیوانات سمی هستند توجه داشته باشید و هنگام نگهداری از سگ در یک آپارتمان، مهم است که با مسیرهای خروج احتمالی برای سگ خود آشنا شوید. همچنین اطمینان حاصل کنید که پنجره های شما هرگز به اندازه کافی باز نیست که سگ شما از آن عبور کند و اگر بالکن دارید، مراقب باشید که سگ شما هرگز بیرون گیر نکند. با اقدامات احتیاطی مناسب در حفاظ بالکن ها، سگ شما می تواند واقعاً از داشتن یک بالکن بهره مند شود، زیرا این امکان به وجود می آید که به عنوان یک توالت اضطراری نیز مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید برای مشاوره در مورد خرید و شرایط نگهداری انواع  سگ های آپارتمانی و توصیه های مراقبتی با مشاوران ما در مرکز فروش حیوانات خانگی تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

 

نوشته های مشابه