سگ مولد

سگ مولد

سگ مولد

سگ مولد

سگ مولد خوب سگیست که از نظر ظاهر تمامی مولفه های آن نژاد را داشته باشد مثلا رنگ بندی، شیب، سایز و … لزوما یک سگ خوب قابلیت بوجود آوردن توله های خوب را ندارد چرا که ممکن است ژن غالب آن سگ مربوط به اجدادش باشد و از قضا آن سگ، مشخصه های غالب نداشته باشد در واقع توله ها، به آن سگ شبیه خواهند شد امروزه در جهان بیش از ۳۰۰ نژاد سگ مولد شناخته شده است که هر کدام از این نژادهای سگ مولد دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاصی می باشند. نژادهای سگ مولد دارای ویژگی های روحی و جسمی متفاوتی هستند.

بنابراین در صورتی که می خواهید این سگ های مولد  را در کنار خود داشته باشید، باید با ویژگی های اخلاقی سگ های مولد  آشنا باشید. همچنین در این صفحه می توانید با انواع نژادهای سگ آشنا شوید. انواع نژاد سگ مولد مختلفی در ایران وجود دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سگ مولد تازی (سالوکی)
  از انواع سگ مولد شکاری که به عنوان سگ خانگی نیز نگهداری می گردد.
 • سگ مولد سنگسر (مازندرانی)
  در مناطق آب و هوایی شمال ایران می تواند زندگی کند.
 • سگ مولد قفقازی شاهسون
  معروف به سگ گله بوده و بیشتر در اردبیل زندگی می کند.
 • سگ مولد سرابی (سگ چوپان)
  این نژاد که به عنوان سگ ایرانی در جهان شناخته شده است، در برابر هر محیط آب و هوایی مقاوم بوده و سازگار می باشد.

نژاد سگ ها

نژاد سگ های مولد از لحاظ وِیژگی های جسمانی و اخلاقی بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. نکته مهم این است که سگی که به عنوان حیوان  مولد خانگی انتخاب می کنید باید با محیط و سبک زندگی شما سازگار باشد. در صورتی که فردی فعال هستید، سگی مولد  پر جنب و جوش مناسب روحیه شماست. همچنین محیط زندگی شما نیز برای انتخاب نوع نژاد سگ اهمیت دارد. برخی از سگ ها برای محیط آپارتمان مناسب هستند اما برخی از نژادهای سگ مولد به فضای بزرگتری مانند حیاط برای بازی و زندگی نیاز دارند. همچنین سگ های مولد  نگهبان طرز نگهداری خاصی دارند که باید به آن ها نیز توجه شود

 

نوشته های مشابه