سایز سگ

سگ تیکاپ

سگ تیکاپ

سگ تیکاپ

شناخته شده ترین سگ های تیکاپ از گروه سگ های عروسکی مانند تریرهای یورکشایر هستند توله سگهای آنها ممکن است خطر بیشتری برای ابتلا به مشکلات جدی بهداشتی داشته باشندیک سگ تیکاپ به گونه ای پرورش داده شده است که تا حد ممکن کوچک باشد، وزن آنها در اکثر اوقات، ۲٫۵ کیلوگرم یا کمتر است شناخته شده ترین سگ های تیکاپ از گروه سگ های عروسکی مانند “پاگ های تیکاپ و تریرهای یورکشایر است ، اگرچه نژادهای دیگر مانند بیگل نیز در اندازه های مینیاتور پرورش داده شده اندبرای تولید یک سگ تی کاپ ، پرورش دهنده کوچکترین نژادها را با هم جفت می کند تا کوچکترین سگ تیکاپ ممکن را تولید کند.بعضی از نمونه ها به دلیل نقص مادرزادی کوچک هستند و یا مشکلات پزشکی دیگری دارند که آنها را کوچکتر کرده و برای تولید مثل مناسب نیستند.

آیا خطراتی برای سلامتی سگ های  “تی کاپ” وجود دارد؟

توله سگهایی که از کوچکترین نژادها متولد می شوند و به عنوان یک سگ “تیکاپ” شناخته می شوند ممکن است خطرات بیشتری از نظر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی و بهداشتی، از جمله موارد زیر داشته باشند:

• افت قند خون (قند خون پایین) تیکاپ

•  مشکلات تنفسی تیکاپ

•  بیماریهای قلبی سگ تی کاپ

• لغزش در کاسۀ زانو  سگ تیکاپ که می تواند منجر به آرتروز شود 

• شنت کبد – رگهای خونی غیرطبیعی که کبد را دور می زنند (بای پاس) و منجر به مشکلاتی از جمله رشد ضعیف و تشنج  سگ تیکاپ می شود-.

• هیدروسفالی – تغییر شکل مغز که به آن “وجود آب در مغز” نیز می گویند. این وضعیت، به دلیل تجمع مایعات در داخل جمجمۀ سگ تیکاپ، می تواند باعث تشنج و کوری شود و مغز آنها را تحت فشار قرار دهد.

مالکانی که به دنبال خرید یک سگ “تیکاپ” هستند باید تحقیقات دقیقی انجام دهند و به خاطر داشته باشند که با افزایش خطرات سلامتی، این سگ ها می توانند یک قبض دامپزشکی سنگین روی دست شما بگذارند.

نوشته های مشابه