نژاد گربه

گربه اسکاتیش

گربه اسکاتیش

گربه اسکاتیش

برای یک گربه اسکاتیش (Scottish Fold) با آن گوش‌های تا خورده معروفش، هیچ چیز به اندازه همراهی خانواده و شرکت در هر کاری که آنها می‌کنند لذت بخش‌ترین کار است همانگونه که از نام آن پیداست، گربه اسکاتیش که به اسکاتیش فولد هم معروف است، این گربه‌ها اهل اسکاتلند هستند اسکاتیش‌ها احساساتی، فعال و پر جنب و جوش هستند. اسکاتیش ها عاشق بازی کردن هستند  معمولاً به وجود آمدن نژاد جدید گربه، در نتیجه جهش ژنتیکی طبیعی است که به طور غیرمنتظره‌ای اتفاق می‌افتد. در خصوص گربه اسکاتیش هم موضوع از همین قرار است. تمام بررسی‌های نژادی این گربه اسکاتیش، ما را به همان جد بزرگشان یعنی «سوزی» می‌رساند. گربه‌ای سفید با گوش‌های تاخورده غیر عادی که روزی روزگاری در اسکاتلند زندگی می‌کرد و موش می‌گرفت.

در مجموع گربه اسکاتیش جزو گربه‌هایی با اندازه متوسط به حساب می‌آید. ماده‌ها حدود ۲٫۷ الی ۴ کیلوگرم وزن دارند و وزن نرها به حدود ۴ الی ۵٫۸ کیلوگرم می‌رسد. البته بسیاری از گربه های اسکاتیش ممکن است خارج از این بازه‌ها قرار گیرند گربه نژاد اسکاتیش بسیار باهوش و نسبتاً فعال است گربه اسکاتیش بسیار شیرین و دوست داشتنی است و از مورد توجه قرار گرفتن لذت می‌برد. بدترین کار این است که آنها را در خانه تنها بگذارید برخی از اسکاتیش ها دچار مشکلات مفصلی ژنتیکی به خصوص در ناحیه دم یا زانو هستند که این مسئله موجب ایجاد درد و مشکلات حرکتی می‌شود.

موهای گربه اسکاتیش خودتان را به صورت هفتگی شانه بزنید تا موهای مرده جدا شوند و همچنین روغن پوست به اندازه مناسب رد سطح بدن توزیع شود. یک اسکاتیش فولد موبلند گاهی به چند مرتبه شانه‌زنی در هفته نیاز پیدا می‌کند تا مطمئن شویم که موها گره نمی‌خورند گوش‌های اسکاتیش را هم به صورت هفتگی چک کنید، به خصوص اگر گوش‌های گربه شما تاخوردگی زیادی داردبهتر است گربه اسکاتیش را در خانه نگهداری کنید تا از بیماری‌های سایر گربه‌ها یا حمله سگ‌ها در امان بماند  مهم‌ترین ویژگی ظاهری گربه اسکاتیش شکل گوش‌هایش است که روی سرش خوابیده و همچون جغد کله گردی را به نمایش می‌کشد. البته شکل گوش‌ها در میان اسکاتیش‌ها هم متفاوت است.

نوشته های مشابه